Kalkulator OC, czyli jak sprawdzić, gdzie ubezpieczysz auto najtaniej

Cena ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników związanych zarówno z tobą, jako kierowcą i właścicielem, jak i z samochodem. Dlatego nieda się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, gdzie wykupisz OC najtaniej. Abyś mógł otrzymać taką odpowiedź, najpierw musisz podać podstawowe dane twoje orazsamochodu. Dlatego właśnie najlepszym narzędziem do wyszukania najkorzystniejszych ofert OC jest kalkulator.

Wylicz OC 2019, czyli jak działa kalkulator ubezpieczenia OC samochodu osobowego

Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste. Musisz tylko znać podstawowe dane twojego auta. Po wejściu na stronę kalkulatora, zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety. Pytanie dotyczą na przykład marki, modelu auta, roku produkcji oraz innych szczegółów, na przykład tego, czy samochód będzie użytkowany prywatnie czy przez firmę, którym właścicielem auta jesteś oraz czy pojazd posiada ewentualne uszkodzenia.

Na tej podstawie otrzymasz zestawienie ofert składek od różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Czy kalkulator cen OC jest bezpieczny?

Dane, które podajesz w trakcie wypełniania ankiety są bezpieczne i zostaną użyte tylko w celu pozyskania sprofilowanych pod twoim kątem ofert. Nikt nie użyje podanych przez ciebie odpowiedzi w innym celu niż ten, na który wyraziłeś zgodę.

Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zapoznać się z polityką prywatności kalkulatora, która powinna być dostępna na stronie.

Ile kosztuje korzystanie z kalkulatora OC?

Taka usługa jest bezpłatna. Musisz tylko poświęcić jej kilkaminut twojego czasu. Korzyść, jaką zyskasz jest nieporównywalna z inwestycją,ponieważ dzięki tej usłudze możesz znaleźć najtańszą ofertę kosztowej polisy, jaką jest OC.

Przykładowe informacje potrzebne by wybrać OC

PZU odpowiada za szkody, które powstały podczas i w związku z:

  • ruchem pojazdu,
  • wsiadaniem do pojazdu lub wysiadaniem z niego,
  • bezpośrednim załadowywaniem lub rozładowywaniem pojazdu lub
  • zatrzymaniem lub postojem pojazdu.

Za szkody odpowiadamy do wysokości sum gwarancyjnych, które wynoszą:

  • 5 210 000 euro dla szkód na osobie (jeśli np. w wypadku ktoś umrze lub zostanie ranny),
  • 1 050 000 euro dla szkód w mieniu (np. za uszkodzenie samochodu, barierki przy drodze lub płotu sąsiada).